O nas
Produkty
Zagadnienia
O Spółce
Firma Fermeco Sp. z o.o. została założona w kwietniu 2016 roku przez Krzysztofa Gozdka i Bolesława Heichmana. Utworzenie spółki było podyktowane potrzebami rynku krajowego i zagranicznego w zakresie ochrony środowiska. Dynamiczny rozwój przemysłu rolno-spożywczego generuję potrzeby rozwiązywania problemów ekologicznych związanych z oczyszczaniem ścieków i utylizacji odpadów. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w zakresie badawczym i projektowym oraz zrealizowanych obiektach ochrony środowiska w przemyśle, jesteśmy w stanie oferować kompleksowe usługi.
Przedmiotem naszej działalności są oczyszczalnie ścieków przemysłowych, głównie z sektora rolno-spożywczego oraz biogazownie utylizacyjne i rolnicze. Nasza działalność koncentruje się na kompleksowym doradztwie techniczo -technologicznym, projektowaniu, nadzorach autorskich i uruchamianiu instalacji. Świadczymy również usługi w zakresie pomocy techniczno – technologicznej dla istniejących obiektów, w których występują problemy eksploatacyjne. Współpracujemy z firmami wykonawczymi i instytucjami badawczo – naukowymi. Możemy oferować realizację usługi pod klucz.
Zarząd Spółki
Krzysztof Gozdek – Prezes Zarządu
Bolesław Heichman – Wiceprezes Zarządu
PREZES ZARZĄDU
KRZYSZTOF GOZDEK – 57 lat, absolwent Technikum Chemicznego w Piastowie oraz Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska.
Przebieg dotychczasowej kariery zawodowej:
- 1978-2008 r. – INSTYTUT PRZEMYSŁU CUKROWNICZEGO, PRACOWNIA GOSPODARKI WODNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA Błonie – jednostka badawczo – naukowa, praca na stanowisku technika technologa, a następnie inżyniera technologa.
Brał udział w badaniach fermentacji metanowej ścieków cukrowniczych, których efektem było opracowanie wytycznych do zaprojektowania pierwszego w Polsce reaktora beztlenowego w Cukrowni Wrocław.
Prowadził badania w kierunku optymalizacji procesu fermentacji metanowej. Uczestniczył w rozruchach technologicznych nowo pobudowanych reaktorów beztlenowych w cukrowniach.
Był kierownikiem prac badawczych dotyczących m.in. wpływu hydrolizy na efektywność fermentacji metanowej, określenia jakości biologicznej osadów beztlenowych i wpływu ich na biodegradację zanieczyszczeń.
Prowadził również badania fermentacji metanowej ścieków z różnych branż przemysłu rolno – spożywczego: z produkcji serów i przerobu mleka, w tym serwatki, z krochmalni, z przerobu ryb, z ubojni trzody chlewnej i bydła, produkcji soków owocowych. - 2009-2014 r. – CHEMADEX S.A. Warszawa – firma projektowo – wykonawcza, praca na stanowisku projektanta. Zajmował się projektowaniem biologicznych oczyszczalni ścieków dla przemysłu rolno – spożywczego, był kierownikiem rozruchów technologicznych nowo pobudowanych oczyszczalni ścieków.
- 2014-2015 r. – EKOKONSULTING Sp. z o.o. Warszawa – firma konsultingowa, praca na stanowisku starszego technologa, zajmował się doradztwem techniczno-technologicznym w zakresie biologicznych oczyszczalni ścieków przemysłowych i biogazowni.
WICEPREZES ZARZĄDU
BOLESŁAW HEICHMAN – 45 lat, ukończył studia w 1990 r. na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska, uzyskując tytuł magistra inżyniera
Przebieg dotychczasowej kariery zawodowej:
- 1995-1997 r. – DOREKO Sp. z o.o. Warszawa – firma projektowo-konsultingowa, praca na stanowisku asystenta projektanta – technologa oczyszczalni ścieków komunalnych
- 1997-2014 r. – CHEMADEX S.A. Warszawa – firma projektowo-wykonawcza, praca na stanowiskach: asystenta, starszego asystenta projektanta, projektanta, starszego projektanta, specjalisty ds. technicznych, kierownika Pracowni Gospodarki Wodno-Ściekowej i Ochrony Środowiska. Zajmował się projektowaniem biologicznych oczyszczalni ścieków dla przemysłu rolno-spożywczego i biogazowni, pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki
- 2014-2015 r. – EKOKONSULTING Sp. z o.o. Warszawa – firma konsultingowa, praca na stanowisku starszego projektanta, starszego technologa i kierownika oddziału, zajmował się doradztwem techniczno-technologicznym w zakresie biologicznych oczyszczalni ścieków przemysłowych i biogazowni